Close
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde hiç ürün yok.
Kategoriler
  Filters
  Preferences
  Arama

  Hamile kıyafetleri ne zaman giyilmeye başlanır?

  Hamile kıyafetleri ne zaman giyilmeye başlanır?

  Hamile kıyafetleri ne zaman giyilmeye başlanır?

  Hamileliğinizin ilk 3 ayında hamilelik öncesindeki kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. 3 aylıkta sonra artık hamilelik belirtileriniz görülmeye başlanabilir. Diğer yandan bu durum kişiden kişiye farklılık da gösterebilir. Esnek yapılı kıyafetler giyilmeye özen gösterilmesi gerekir. Ferah giysilerden yana tercih yapılması gerekiyor.Özellikle de son aylarda çok daha bol kesime sahip olan ve daha pamuklu, nefes alabilen ve yıkama nitelikleri arasında kurutma işlemlerine de yer verilen kıyafetler alınmalıdır. Böylece hem daha rahat hareket edebilir hem de bebeğin de daha rahat hareket edebilmesine olanak sağlamış olursunuz.

   

  Kumaş seçimine dikkat edin

  Sizin ve bebeğinizin cildinize zarar verecek kumaşlardan kaçınmanızdır. Kaşındıran veya sizi rahatsız eden kumaş türünü asla tercih etmemelisiniz. Hava alan ve vücut ısısında herhangi bir sorunun meydana gelmesine neden olmayacak kumaşları kullanmayı tercih edin. Pamuk, keten veya yün gibi elyaflar doğal; viskon, polyester ve polyamid gibi maddeler ise, insan yapımı olan yapay kumaşlardır. 

   

  Lohusa pijama takımları seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biri emzirme özelliğinin bulunmasıdır. Emzirmek istediğinizde kıyafetlerinizi tamamen çıkarmanıza gerek kalmadan özel bölümden kolayca emzirme sağlayabilirsiniz. 

  Yorumunu bırak